MATTHIEU VAXIVIERE

Matthieu Vaxivière - WEC Alpine

Urodzony w Limoges (Francja) Matthieu Vaxiviere rozpoczął swoją karierę w 2010 roku w kategorii Mitjet. Następnie przeniósł się do bolidów, zdobywając tytuł we francuskiej Formule 4 już w pierwszej próbie. Pokazał pełnię swojego talentu w jeździe po lodzie, zdobywając tytuł e-Trophée Andros w 2016 roku. W 2017 roku przesiadł się do samochodów seryjnych i wyścigów długodystansowych i wziął udział w swoim pierwszym 24-godzinnym wyścigu Le Mans.


 
Ta wschodząca gwiazda wyścigów samochodowych dołączyła do zespołu Alpine Endurance w 2021 roku, zajmując drugie miejsce w sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC). Siedmiokrotnie startował w Le Mans, zdobył jedno podium w kategorii Hypercar i dwa w kategorii LMP2 na słynnym torze Circuit de la Sarthe.
 


Jego osiągnięcia na torze są imponujące, z występami w European Le Mans Series i 24-godzinnym wyścigu Daytona, gdzie zajął miejsce na podium za kierownicą samochodów wyposażonych w podwozia Oreca. Po trzech sezonach współpracy z Alpine, Francuz będzie kontynuował walkę dla „Les Bleus” w 2024 roku w niezwykle konkurencyjnej kategorii Hypercar.


 
„Jazda Hypercarem Alpine w 2024 roku to dla mnie osiągnięcie. Cała energia i wysiłek, jaki włożyłem w moją karierę, były ukierunkowane na ten cel, jakim jest walka w najwyższej klasie wyścigów długodystansowych. To kontynuacja mojej przygody, która trwa w zespole od 2021, ale możliwość uczestniczenia w rozwoju samochodu pozwoliła mi również podzielić się z nimi nowymi ambicjami. Wspaniale jest konkurować z największymi markami i jestem dumny, że mogę być częścią tego zespołu.”

Aktualności WEC

Śledź najnowsze informacje

Poznaj również