Zespół WEC - Alpine

Zespół

ZESPÓŁ A470 nr 35

Alt Image C29

Narodowość: Brazylijczyk

 

„Po dwóch wspaniałych latach w królewskiej kategorii Hypercar, cieszę się, że wracam do LMP2, aby rozpocząć mój szósty sezon z Alpine. Chciałbym podziękować Alpine, Signatech i Philippe’owi Sinault za pokładane we mnie zaufanie.

Wraz z moimi dwoma nowymi kolegami z zespołu jesteśmy gotowi włożyć całą naszą energię w ten sezon i już nie mogę się doczekać 1000 Miles of Sebring.”

Alt Image C29

Narodowość: Brytyjczyk

 

„Cieszę się, że dołączam do zespołu Alpine Elf Endurance Team na Długodystansowe Mistrzostwa Świata FIA w 2023 roku. To duża zmiana kierunku w mojej karierze, ale nie mogę się doczekać podjęcia nowego wyzwania i uczestnictwa w programie Alpine, globalnej marki, z którą mogę pogłębić moje relacje. ”

Alt Image C29

Narodowość: Meksykanin

 

„Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączam do zespołu Alpine Elf Endurance, który daje mi możliwość wzięcia udziału w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA po raz pierwszy. Odnosiłem już sukcesy w ELMS, ale moim głównym celem wciąż jest zwycięstwo w Le Mans. Dołączenie do Alpine daje mi miejsce w jednym z najlepszych zespołów i będę walczył wraz z nimi, aby osiągnąć mój cel”.

ZESPÓŁ A470 nr 36

Alt Image C29

Narodowość: Francuz

 

„Wiemy, że jest to rok przejściowy i powrót do kategorii, którą dobrze znamy pomimo wielu zmian w ostatnich latach. To będzie trudne wyzwanie, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać, jednocześnie przygotowując się na przyszłość.

Podchodzę do tego sezonu z ufnością, ponieważ nie mam wątpliwości, że nasze trio będzie doskonale współpracować, z ambicją dążyć do zwycięstw w wyścigach, Le Mans i zdobycia tytułu”.

Alt Image C29

Narodowość: Francuz

 

„Naprawdę nie mogę się doczekać sezonu 2023 z zespołem Alpine Elf Endurance Team. Ścigałem się z tym zespołem przez wiele lat i to dla mnie wielki zaszczyt dołączyć do jej szeregów.

Zmierzymy się z zespołami, które zdobyły już tytuły w WEC i ELMS, ale jesteśmy zdeterminowani, aby walczyć o jak najwięcej wyścigów i tytuł”.

Alt Image C29

Narodowość: Francuz

 

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przedłużyć moją przygodę z Signatech i dołączyć do rodziny Alpine w tym roku. Nie mogłem mieć nadziei na nic lepszego niż zostanie kierowcą francuskiego konstruktora i francuskiego zespołu w wieku zaledwie dwudziestu jeden lat.

Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć wyniki, które możemy razem osiągnąć”.

 

 

Philippe Sinault - WEC - Alpine

TEAM PRINCIPAL ZESPOŁU ALPINE ELF ENDURANCE

Philippe SINAULT

„Jesteśmy kierowcami wyścigowymi i nie wyobrażaliśmy sobie obchodów stulecia 24-godzinnego wyścigu Le Mans bez Alpine. Koniecznie chcieliśmy tam być, ponieważ rywalizacja jest w naszych genach, a także pozwala nam przygotować się do pracy z większością personelu technicznego, który podejmie wyzwanie, które czeka nas w 2024 roku. Przed rozpoczęciem prac nad naszym przyszłym prototypem LMDh, naszym wyzwaniem tej zimy było dobre zrozumienie tego sezonu i wyzwań, przed którymi staniemy w LMP2. Musieliśmy skompletować załogi, które byłyby zarówno jednorodne, jak i skuteczne, jednocześnie biorąc pod uwagę specyficzne zasady LMP2, w szczególności obecność Silvera w każdym samochodzie. Jesteśmy dumni z naszych trio, które składa się z kierowców doświadczonych lub z dużym potencjałem na przyszłość.

Alt Image C29

Wszyscy znają zalety i poziom Matthieu, André i Charlesa, a doświadczenie przemawia za Julienem i osiągnięciami Memo. Wreszcie, jesteśmy zobowiązani pomóc Olliemu odnieść sukces w zmianie kariery, tak jak zrobiliśmy to już z André i innymi osobami w przeszłości. Cieszymy się również, że możemy powitać Reshada De Gerusa w zespole jako kierowcę rezerwowego na sezon 2023. To utalentowany kierowca i będziemy bacznie obserwować jego tegoroczne występy w ELMS. Jednocześnie LMP2 to kategoria, która bardzo się zmieniła podczas naszej dwuletniej nieobecności, wraz z całkowitą redefinicją przepisów technicznych dotyczących aerodynamiki, silników i opon. Mamy przed sobą wspaniałe możliwości z niesamowitym poziomem konkurencji, ale nie możemy się doczekać wyzwania i Sebring!”

Poznaj również

Sklep Alpine – shop
Sklep AlpinePoznaj nasze produkty Alpine
F1 - wyścigi samochodowe Alpine
FORMUŁA 1Wszystkie aktualności