Dyrektor sportowy

Julian Rouse

Julian Rouse przejmuje stanowisko dyrektora sportowego BWT Alpine F1® Team ad interim, które podlega Brunowi Faminowi.

Julian Rouse

Biografia

Julian Rouse przejmuje stanowisko dyrektora sportowego BWT Alpine F1® Team ad interim, które podlega Brunowi Faminowi.

 

Julian dołączył do zespołu w 2022 roku na stanowisku dyrektora Alpine Academy. W tej roli monitorował młode talenty w zespole i szukał dla nich nowych możliwości w świecie Alpine.

 

Zainspirowany uczestnictwem ojca, Andy’ego Rouse’a, w British Touring Car Championship, Julian bardzo wcześnie rozpoczął karierę w sporcie samochodowym. Zadebiutował w Fortec Motorsports w zwycięskim sezonie w 2001 roku jako inżynier wyścigowy, a następnie został team managerem w kilku różnych programach.

 

W 2009 roku Julian dołączył jako team manager i inżynier wyścigowy do Arden Motorsport, zespołu Christiana Hornera. Wprowadził go do serii GP3, w której pod kierownictwem Juliana zespół zdobył tytuł w 2012 i 2013 roku.

 

Po awansie na dyrektora sportowego w związku z rozrostem firmy został mianowany dyrektorem generalnym, by kierować wszystkimi działaniami wyścigowymi zespołu Arden, zarówno w serii GP2 i GP3, jak i w World Series by Renault i Formule 4. Arden powierzył mu następnie zadanie opracowania programu R Motorsport GT, w którym Julian został dyrektorem sportowym i ds. wydajności. Odniósł w tej roli wielki sukces w Blancpain GT World Challenge oraz w takich zawodach jak 12h Bathurst. Spędził również jeden sezon jako główny inżynier R Motorsport z Ferdinandem Habsburgiem i Danielem Juncadellą w DTM w 2019 roku.

 

Przed rozpoczęciem pracy w Alpine Julian zajmował stanowisko team managera w zespołach Garage 59 i TF Sport i odniósł sukcesy w wyścigach 24h Le Mans i 24h Spa.


Owocem kariery Juliana w branży sportu samochodowego jest ponad 100 zwycięstw i 175 miejsc na podium.