DYREKTOR SPORTOWY

Julian Rouse

Julian Rouse

Biografia

Julian Rouse jest dyrektorem sportowym BWT Alpine F1 Team, podlegającym Bruno Faminowi, team principal.

 

Julian dołączył do zespołu w 2022 roku jako dyrektor Alpine Academy, nadzorując program rozwoju zespołu i identyfikując możliwości dla talentów Alpine.

 

Zainspirowany uczestnictwem ojca, Andy’ego Rouse’a, w British Touring Car Championship (BTCC), Julian bardzo wcześnie rozpoczął karierę w sporcie samochodowym. W 2001 roku rozpoczął pracę jako inżynier wyścigowy w Fortec Motorsports, jednej z dominujących struktur w formułach promocyjnych, zanim został menedżerem zespołu w kilku programach.

 

W 2009 roku Julian dołączył jako team manager i inżynier wyścigowy do Arden Motorsport, zespołu Christiana Hornera. Program, który zbudował w GP3, umożliwił brytyjskiemu zespołowi zdobycie tytułu pod jego kierownictwem w 2012 i 2013 roku.

 

Po awansie na dyrektora sportowego w związku z rozrostem firmy został mianowany dyrektorem generalnym, by kierować wszystkimi działaniami wyścigowymi zespołu Arden, zarówno w serii GP2 i GP3, jak i w World Series by Renault i Formule 4. Arden powierzył mu następnie zadanie wdrożenia programu R Motorsport GT, w którym Julian został dyrektorem sportowym i ds. wydajności. Odniósł w tej roli sukces w Blancpain GT World Challenge oraz w takich zawodach jak 12h Bathurst. Spędził również jeden sezon jako główny inżynier R Motorsport z Ferdinandem Habsburgiem i Danielem Juncadellą w DTM w 2019 roku.

 

Przed rozpoczęciem pracy w Alpine Julian zajmował stanowisko team managera w zespołach Garage 59 i TF Sport i odniósł sukcesy w wyścigach 24h Le Mans i 24h Spa.

 

Owocem kariery Juliana w branży sportu samochodowego jest ponad 100 zwycięstw i 175 miejsc na podium.