MICK SCHUMACHER

Mick Schumacher - WEC Alpine

Jeden z najbardziej obiecujących talentów sportów motorowych, Mick Schumacher, zobaczy w tym roku swoje nazwisko na Alpine A424.
 
 
Mistrz Formuły 4, rok później zdobył tytuł mistrza Europy F3 w sezonie 2018, a dwa lata później wygrał mistrzostwa F2. Awansowany do Formuły 1 syn siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera rywalizował w zespole Haas F1 w latach 2021-2022, a następnie przeszedł do Mercedesa jako kierowca rezerwowy.
 
 
Mick poprowadził swój pierwszy prototyp w wyścigach długodystansowych w 2023 roku i poznał zawiłości naszego nowego Hypercara wraz ze swoimi kolegami z zespołu. Po pozytywnych pierwszych doświadczeniach, w 2024 roku dołączył do obsady klasy Hypercar Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA w najbardziej konkurencyjnym okresie od dziesięcioleci.
 
 
„Czeka mnie nowe wyzwanie z Alpine w kategorii Hypercar mistrzostw FIA WEC. Samochód jest imponujący i nie mogę się doczekać startu w zawodach. Dorastałem i wychowałem się w bolidach, więc jazda autem z zamkniętym kokpitem i zakrytymi kołami jest dla mnie doskonałą okazją do doskonalenia swoich umiejętności wyścigowych. Zawody długodystansowe to dla mnie nowe wyzwanie i jestem pewien, że w przyszłym roku przeżyjemy razem z Alpine wiele wspaniałych doświadczeń.”

Aktualności WEC

Śledź najnowsze informacje

Poznaj również